Blog

Marknet Blog Sayfasında Web Dünyası ile Alakalı Çözümler Bulabilirsiniz.

Google Analytics Kullanımı Tarih: 16.07.2015 Google Analytics Kullanımı

Google Analytics adından anlaşılacağı üzere bir istatistik aracıdır. Webmaster’ ların kullanması için tasarlanmış bir programdır. Google Analytics ile çok detaylı bilgilere erişmeniz mümkündür. Google Analytics kullanarak ziyaretçi trafiği nereden geldiğini, istediğiniz tarihi baz alarak tekil ve çoğul ziyaretçi sayılarını tespit edebilirsiniz.

Rss Nedir? Tarih: 14.07.2015 Rss Nedir?

Web ortamında düzenli olarak takip ettiğiniz internet sitelerini tek tek açmak yerine Rss sayesinde çok daha kolay ve pratik şekilde izleyebilirsiniz. İnternet ile haşır neşir olanların gün içinde mutlaka bir kez de olsa ziyaret ettikleri belirli siteler vardır.

Sitelere Ara Yüz Eklemek Tarih: 14.07.2015 Sitelere Ara Yüz Eklemek

İnternet siteleri için çeşitli tasarım fikirlerinin ortaya çıkmasıyla beraber birçok site tasarım alanında kendini aşmış ve ziyaretçiye iyi bir görsel tema sunmaya başlamıştır. Görsel olarak güzel olan ve gözü yormayan siteler her kullanıcı için daha önceliklidir.

Web Tasarım için Öneriler Tarih: 13.07.2015 Web Tasarım için Öneriler

Başarılı bir web tasarımının öncelikle iki boyutu vardır. Bunlardan bir tanesi webmaster diğeri ise müşteridir. Başarılı tasarımlara imza atabilmek için bu her iki tarafın da birbiriyle uyum içinde çalışmaları ve bir bütün olarak hareket etmeleri çok önemlidir.