3D Tasarım

Üç boyutlu tasarım bir çok alanda kullanılmaktadır özellikle inşaat, fuar standları ve bina modellemeleriyle karşımıza çıkan üç boyutlu tasarım kafanızda tasarladığınız bir mekanı ve objeyi metre ve santimsel olarak bilgisayar ortamında çizilmesi anlamına gelmektedir. Çizmiş olduğunuz üç boyutlu tasarımı bütün açılardan görebilir ve daha bilgisayar ortamında projenizin nasıl bir şey olacağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bilgisayar ortamında üç boyutlu olarak çizilmiş olan projenizde bütün detayları en ince ayrıntısına kadar görebilir isterseniz proje üzerinde istediğiniz değişiklikleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Üç boyutlu tasarımda ölçülü çalışma size gerçeğe en yakın görüntüyü verir böylelikle en net ve gerçekçi görüntüyü almanıza yardımcı olur.

Ölçülü olarak çizmiş olduğunuz tasarımı en uygun ve doğru mataryelleri kullanarak daha gerçekçi bir hale getirebilirsiniz e son olarak rander yani gerçek görüntüyü alma kısmı olaya gerçekçilik katan en önemli faktördür. Üç boyutlu tasarım ciddi uzmanlık gerektiren bir mecradır.